Biznesowy Lunch w Choszczeńskim Oddziale Północnej Izby Gospodarczej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński
poniedziałek, 09 stycznia 2012 14:09

Oddział Północnej Izby Gospodarczej w Choszcznie rozpoczął nowy rok od Pierwszego Lunchu Izbowego, który odbył się 5 stycznia br. Jego uczestnikami byli przedsiębiorcy zrzeszeni w Oddziale oraz przedsiębiorcy, którzy nie są członkami Izby.
Gośćmi spotkania byli Wicewojewoda Zachodniopomorski – Ryszard Mićko, Marszałek Województwa – Olgierd Geblewicz oraz starosta choszczeński, burmistrzowie i wójtowie z gmin naszego powiatu.

Podczas spotkania Marszałek podkreślił znacząca i rosnąca rolę Północnej Izby Gospodarczej w naszym województwie. Wicewojewoda poinformował zebranych
o możliwościach jakie daje inicjatywa poza dotacyjnego wsparcia przedsiębiorczości – JEREMIE, która jest  mechanizmem, wywołującym odchodzenie  od tradycyjnego dotacyjnego wsparcia przedsiębiorstw na rzecz mechanizmu odnawialnego (kredyty, pożyczki oraz poręczenia dla firm a także inne instrumenty kapitałowe). Jej ideą jest ułatwienie dostępu do finansowania dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw poprzez oferowanie im odpowiednich instrumentów umożliwiających rozwój.
Uczestnicy tego spotkania mieli możliwość zadawania pytań na interesujące ich tematy. Ta kolejna już impreza organizowana przez choszczeński Oddział Północnej Izby Gospodarczej jest dobrym sposobem na integrację choszczeńskich przedsiębiorców oraz na rozwój Oddziału.
Samorząd powiatu chętnie wspiera pracę Oddziału i w miarę możliwości służy pomocą w realizacji działań podejmowanych przez tę ważną dla lokalnej przedsiębiorczości organizację.