Realizowane Projekty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
wtorek, 03 marca 2015 08:22

Powiatowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Choszcznie

PROGRAM - „Zabłyśnij na drodze” [Plik PDF]

 

Przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści to główni, ale nie jedyni adresaci festynu pod hasłem „Zabłyśnij na drodze odblaskiem i umiejętnościami” przygotowanego przez Starostwo Powiatowe w Choszcznie i Komendę Powiatową Policji w Choszcznie.  Wśród licznych atrakcji coś dla siebie znajdą również przedstawiciele starszych grup wiekowych.

Celem festynu, który odbędzie się 29 kwietnia 2015 r. w godzinach 12.00-15.00 w miasteczku ruchu drogowego przy ulicy Mur Południowy w Choszcznie jest zwiększenie świadomości mieszkańców powiatu w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W trakcie imprezy policjanci choszczeńskiej drogówki wspomagani przez aspiranta Stopka maskotkę programu edukacyjno-wychowawczego przypomną dzieciom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz będą promować korzystanie z elementów odblaskowych, które znacznie zwiększają widoczność niechronionych uczestników ruchu. Dzieci otrzymają od organizatorów kamizelki odblaskowe. Będą również mogły obejrzeć sprzęt i pojazdy używane przez policjantów i strażaków oraz samochód z napędem elektrycznym.

Ponadto w programie: pokaz działania służb ratowniczych z omówieniem prawidłowego sposobu postępowania w sytuacji kolizji drogowej i wypadku, symulator dachowania, pokaz i nauka udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów, symulator zderzeń, alkogogle symulujące sposób widzenia osoby nietrzeźwej, znakowanie rowerów.

Festyn jest jednym z trzech etapów realizacji programu „Zabłyśnij na drodze” opracowanego przez Powiatową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i KPP w Choszcznie a sfinansowanego ze środków Zachodniopomorskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Starostwa Powiatowego w Choszcznie.

Poprawiony: poniedziałek, 27 kwietnia 2015 10:03