Nowe kwalifikacje szans─ů na lokalnym rynku pracy PDF Drukuj Email

Powiat Choszcze┼äski w okresie od 02 listopada 2016 r. do 30 wrze┼Ťnia 2019 r. realizuje projekt pt. Nowe kwalifikacje szans─ů na lokalnym rynku pracy wsp├│┼éfinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Wojew├│dztwa Zachodniopomorskiego, Dzia┼éanie 8.6.
Projekt realizowany jest w Zespole Szk├│┼é Nr 2 im. Noblist├│w w Choszcznie oraz w Specjalnym O┼Ťrodku Szkolno-Wychowawczym im. Kawaler├│w Orderu U┼Ťmiechu w Suliszewie.
Celem projektu jest wzmocnienie atrakcyjno┼Ťci i podniesienie jako┼Ťci oferty edukacyjnej w Zespole Szk├│┼é Nr 2 im. Noblist├│w w Choszcznie oraz w Specjalnym O┼Ťrodku Szkolno-Wychowawczym im. Kawaler├│w Orderu U┼Ťmiechu w Suliszewie poprzez podniesienie u 90 uczni├│w Zespo┼éu Szk├│┼é Nr 2 oraz 10 uczni├│w Specjalnym O┼Ťrodku umiej─Ötno┼Ťci oraz kwalifikacji zawodowych.

W ramach projektu:
1.    Zostanie zorganizowanych 100 staży/ praktyk u lokalnych pracodawców.
2.┬á┬á ┬áIndywidualnym doradztwo edukacyjno-zawodowe zostan─ů obj─Öci wszyscy uczestnicy projektu.
3.    Zostanie przeprowadzony kursu prawa jazdy kat. B dla 70 uczniów.
4.    Zostanie zorganizowany kurs spawacza w Zespole Szkół Nr 2 wraz z wyposażeniem pracowni.
5.┬á┬á ┬áZostan─ů wr─Öczone stypendia naukowe dla uzdolnionych uczni├│w w Zespole Szk├│┼é Nr 2.
6.┬á┬á ┬áZostanie zorganizowane szkolenie - pracownik us┼éug gastronomicznych w Specjalnym O┼Ťrodku Szkolno-Wychowawczym wraz z wyposa┼╝eniem pracowni.

Główne wskaźniki projektu to:
ÔÇó┬á┬á ┬á100 uczestnik├│w projektu uko┼äczy sta┼╝/praktyk─Ö
ÔÇó┬á┬á ┬ázostanie zrealizowanych 3 486 godzin dodatkowych zaj─Ö─ç specjalistycznych
ÔÇó┬á┬á ┬á10 uczni├│w szczeg├│lnie uzdolnionych w zakresie przedmiot├│w zawodowych uzyska pomoc stypendialn─ů.

Warto┼Ť─ç projektu to 865 978,75 z┼é.
Warto┼Ť─ç dofinansowania projektu ze ┼Ťrodk├│w unijnych wynosi 736 081,94 z┼é, wk┼éad w┼éasny Wnioskodawcy 29 723,95 z┼é.

Realizatorzy projektu: