Sztandar Choszczeńskiej Dywizji PDF Drukuj Email
piątek, 08 grudnia 2017 10:03

Replika Sztandaru 2 Pułku Artylerii Legionów im. Króla Władysława IV stała się znakiem Choszczeńskiego Dywizjonu Artylerii Samobieżnej 12 Brygady Zmechanizowanej – jednostki wojskowej Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej. Dowódca Dywizjonu ppłk Jarosław Chojnacki otrzymał wczoraj replikę sztandaru w obecności przedstawicieli władz miasta i powiatu, dowództwa i artylerzystów Błękitnej Brygady oraz mieszkańców ziemi choszczeńskiej. Replika Sztandaru na wzór oryginału posiada honorowe gwoździe tradycyjnie wbijane w drzewiec. Uroczystego wbicia gwoździ na tablo oraz złożenia podpisu na Akcie Ufundowania Sztandaru dokonali wczoraj goście honorowi oraz osoby, które przyczyniły się do ufundowania Sztandaru – wśród nich Adam Andriaszkiewicz, starosta choszczeński.
M.G.