One Billion Rising lokalnie i solidarnie PDF Drukuj Email
środa, 14 lutego 2018 11:10

- Stop przemocy -  wykrzyczeli wczoraj uczestnicy happeningu pn. One Billion Rising (Nazywam się Miliard). Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „Lokalnie i solidarnie”. Ideą międzynarodowego happeningu jest protest przeciwko przemocy wobec kobiet wyrażony tańcem. Organizatorem wydarzenia od 4 lat jest Zespół Szkół Nr 2 w Choszcznie, a szczególnie zaangażowana w organizację jest szkolna pedagog Edyta Tyburczy- Kujawa. Ambasadorką akcji była Wicestarosta Choszczeński Wioletta Kaszak, a patronat nad wydarzeniem objęli Burmistrz Choszczna Robert Adamczyk oraz Starosta Choszczeński Adam Andriaszkiewicz.

Tegoroczna czwarta odsłona happeningu One Billion Rising (Nazywam się Miliard)  zgromadziła mieszkańców całego powiatu. Różowe balony i wstążki powiewały w rytm piosenki pt. To jest nasz krzyk stworzonej na tę okazję przez Pawła Lemiesiewicza i Romana Szymańskiego, a zaśpiewanej przez Martynę Żytę przy wsparciu Agnieszki Czukiewskiej, Katarzyny Kubackiej oraz Barbary Grzejszczyk.
A.D., A.G.