Mistrzostwa Polski Szkół Specjalnych w Narciarstwie Biegowym w Zakopanem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 01 marca 2018 15:15

2 złote medale przywiózł Konrad Kamiński  z Zakopanego. Uczeń SOSW w Suliszewie zwyciężył w kategorii chłopców starszych w biegu na 2 ,5 km techniką klasyczną oraz w sprincie na1 km.
Dwa srebrne medale na tych samych dystansach w kategorii chłopców młodszych zdobył Maciej Chrobot również uczeń szkoły w Suliszewie. W zawodach, które zakończyły się wczoraj wzięła udział 9 – osobowa reprezentacja województwa zachodniopomorskiego: 4 uczniów z Pyrzyc i 5 uczniów z Suliszewa: obok  Konrada i Maciej wystartowali Kamil Śmiałek, Adam Pluciński i Bartek Perłak. Konrad Kamiński i Kamil Śmiałek z SOSW w Suliszewie oraz Ewa Zielińska z Pyrzyc zdobyli również srebrny medal w sztafecie mieszanej (dwóch chłopców i jedna dziewczynka) na dystansie 1 km. Reprezentanci naszego województwa zdobyli 9 medali: 2 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe, zajmując w punktacji medalowej drugie miejsce za reprezentacją województwa podkarpackiego.
W Zakopanem zawodnicy mieli okazję uczestniczyć ceremonii otwarcia Mistrzostwa Świata osób niepełnosprawnych intelektualnie zrzeszonych w INAS FID, które odbywały się na tych samych trasach co Mistrzostwa Polski.
M.G., Czesław Kozak