Nowy dowódca choszczeńskiego garnizonu PDF Drukuj Email
piątek, 23 marca 2018 13:19

Podpułkownik Jarosław Chojnacki przekazał obowiązki dowódcy Choszczeńskiego Dywizjonu Artylerii Samobieżnej swemu następcy  - podpułkownikowi Danielowi Nodze. Jarosław Chojnacki pełnił obowiązki dowódcy choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej od sierpnia 2016 roku.
- Dywizjon żegna dzisiaj nie tylko swojego dowódcę, ale też wspaniałego człowieka, który wielokrotnie dawał przykłady postępowania godnego, honorowego, jak przystało na żołnierza realizującego powierzoną misję – mówił wczoraj  pułkownik Piotr Trytek, dowódca Błękitnej Brygady podczas uroczystości pożegnania podpułkownika Chojnackiego, który awansował na wyższe stanowisko służbowe.

W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych powiatu choszczeńskiego i miasta Choszczno, przedstawiciele 12 Dywizji Zmechanizowanej, duchowieństwo oraz zaproszeni goście. Punktualnie o 14.30 major Radosław Lewandowski złożył Dowódcy Brygady meldunek o gotowości pododdziałów do uroczystości. Po odczytaniu rozkazów personalnych i decyzji Ministra Obrony narodowej nastąpiła ceremonia przekazania i przyjęcia obowiązków, w tym przekazanie Repliki Sztandaru oraz choszczeńskiego proporca rozpoznawczego dywizjonu artylerii samobieżnej. Podsumowaniem uroczystości była defilada kompanii honorowej oraz pododdziałów choszczeńskiego dywizjonu.
A.D.