Aktualności
Jarmark Wielkanocny z Liderem Pojezierza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 26 marca 2018 11:24

Wyroby kulinarne, a wśród nich ciasta i inne wypieki, wędliny, pasztety, dżemy, miody pitne, wino i dalej malarstwo, rzeźba, włókiennictwo, wikliniarstwo, wyroby z gliny – te i inne produkty zaprezentowało blisko 40-tu wystawców na corocznym Jarmarku Wielkanocnym z Liderem Pojezierza LGD, który w tym roku odbył się w Choszcznie. Wszystkich gości – zarówno wystawców jak i licznie przybyłych odwiedzających – powitali starosta choszczeński Adam Andriaszkiewicz, członek zarządu województwa zachodniopomorskiego Ryszard Mićko oraz burmistrz Choszczna Robert Adamczyk i wiceburmistrz miasta Łukasz Młynarczyk.

Więcej…
 
73 rocznica polskości w Reczu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 26 marca 2018 10:33Recz. Naturalnie
- to tytuł imprezy popularnonaukowej zorganizowanej z okazji 73 rocznicy polskości na ziemiach zachodnich. Były już dwie imprezy z tego cyklu: Recz fantastycznie (2016 r.) i Recz kulturalnie (2017 r.). Jest j pomysł na kolejną pn. Recz niezapomniany…

W tym roku organizatorzy – Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego i Towarzystwo Miłośników Recza – wybrali temat przyrody i jej zasobów w gminie Recz.

Więcej…
 
Nowy dowódca choszczeńskiego garnizonu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 23 marca 2018 13:19

Podpułkownik Jarosław Chojnacki przekazał obowiązki dowódcy Choszczeńskiego Dywizjonu Artylerii Samobieżnej swemu następcy  - podpułkownikowi Danielowi Nodze. Jarosław Chojnacki pełnił obowiązki dowódcy choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej od sierpnia 2016 roku.
- Dywizjon żegna dzisiaj nie tylko swojego dowódcę, ale też wspaniałego człowieka, który wielokrotnie dawał przykłady postępowania godnego, honorowego, jak przystało na żołnierza realizującego powierzoną misję – mówił wczoraj  pułkownik Piotr Trytek, dowódca Błękitnej Brygady podczas uroczystości pożegnania podpułkownika Chojnackiego, który awansował na wyższe stanowisko służbowe.

Więcej…
 
Otwarcie w niedzielę o godz. 11.00 w Choszcznie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 21 marca 2018 09:28

Kilkudziesięciu wystawców, kiermasz produktów związanych z Wielkanocą, wyrobów regionalnych, dekoracji, degustacje świątecznych specjałów, sprzedaż rękodzieła. Wystąpią zespół Trio Kostas i wielu lokalnych zespołów, m.in. Korytowo na Ludowo, Stobniczanie, Pogodna Jesień, Mirage, Jutrzenka z Przelewic, Dębniacy z Dębna.
O godz. 14.00 ogłoszenie wyników konkursu na palmę i babę wielkanocną! Zgłosiło się już kilkudziesięciu uczestników.

Więcej…
 
Konkurs Wiedzy o Regionie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 23 marca 2018 08:45

"Patriotyzm w moim regionie" – to temat przewodni XIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie zorganizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Suliszewie. Oprócz SOSW im. Kawalerów Orderu Uśmiechu uczestniczyli w nim uczniowie Zespołu Szkół Nr 12 w Koszalinie, Ośrodka Szklono - Wychowawczego im. Jana Brzechwy w Szczecinku i Zespołu Placówek Specjalnych w Sławoborzu. Uczniowie zaprezentowali się m.in. w formie plastycznej i multimedialnej. Patronat na konkursem objął Starosta Choszczeński Adam Andriszkiewicz, a Zarząd Powiatu w Choszcznie ufundował nagrody dla jego uczestników.
A.G.

Więcej…
 
Ogłoszenie o sprzedaży PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
środa, 21 marca 2018 14:40

TREŚĆ OGŁOSZENIA

 
Prezydent RP z wizytą w powiecie choszczeńskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 20 marca 2018 13:53

Prezydent Andrzej Duda spotkał się wczoraj z mieszkańcami powiatu choszczeńskiego. Przemawiając w sali sportowej publicznego gimnazjum w Choszcznie Prezydent mówił o  rocznicy stulecia odzyskania niepodległości, którą państwo polskie obchodzić będzie w tym roku. Andrzej Duda podjął inicjatywę ustawodawczą dotyczącą tych obchodów i jest przewodniczącym Komitetu Narodowych Obchodów Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej.
Prezydent odniósł się do trudu powojennej odbudowy osadnictwa w powiecie, w tym w mieście Choszczno, w ogromnej mierze zniszczonym przez działania wojenne w lutym 1945 r. Nawiązując do problemów rozwoju obszarów wiejskich, na których do  l. 90 gospodarowały PGR powiedział, że w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi przygotowywany jest program społeczny dla tzw. obszarów po-pegeerowskich.
Andrzej Duda, po oficjalnym wystąpieniu rozmawiał z mieszkańcami, harcerzami, a wcześniej – wysłuchał występu zespołu prezentującego piosenki patriotyczne z choszczeńskiego projektu pn. „Nutki dla ojczyzny”.
M.G.

Więcej…
 
Drużynowe Mistrzostwa Województwa w szachach szybkich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 20 marca 2018 14:59

„Husaria Biesiekierz” Mistrzem IV Otwartych Drużynowych Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w Szachach Szybkich. Na miejscu drugim uplasował się zespół „Hetman” z Koszalina, a na trzecim „Pałac Młodzieży” ze Szczecina. ”  Organizatorem sobotnich Mistrzostw był Uczniowski Klub Szachowy „Skoczek” Choszczno.  Do rywalizacji przystąpiło 65 zawodników reprezentujących 16 drużyn z całego województwa. Po zaciętej walce drużyna Skoczka zajęła wysoką 7 pozycję.

Więcej…
 
Laureaci konkursów recytatorskich wyłonieni PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 19 marca 2018 11:03

Bartosz Kacprzak, uczeń Szkoły Podstawowej nr 3, Justyna Gwoździk z Publicznego Gimnazjum, Jan Żołnierzów z SP nr 3 oraz Łukasz Sieklucki z Zespołu Szkół Nr 2 w Choszcznie będą reprezentować nasz powiat w wojewódzkim konkursie recytatorskim w Szczecinie w dn. 7-8 kwietnia.

Więcej…
 
Wizyta Prezydenta RP w Choszcznie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 16 marca 2018 13:51

19 marca 2018 roku (poniedziałek) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złoży wizytę w Choszcznie (woj. zachodniopomorskie), gdzie o godz. 15:30 spotka się z mieszkańcami (Hala Sportowa przy Publicznym Gimnazjum w Choszcznie).
Podczas spotkania planowane jest wystąpienie Prezydenta RP.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 181