Aktualności
Mistrzostwa Polski Szkół Specjalnych w Narciarstwie Biegowym w Zakopanem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 01 marca 2018 15:15

2 złote medale przywiózł Konrad Kamiński  z Zakopanego. Uczeń SOSW w Suliszewie zwyciężył w kategorii chłopców starszych w biegu na 2 ,5 km techniką klasyczną oraz w sprincie na1 km.
Dwa srebrne medale na tych samych dystansach w kategorii chłopców młodszych zdobył Maciej Chrobot również uczeń szkoły w Suliszewie. W zawodach, które zakończyły się wczoraj wzięła udział 9 – osobowa reprezentacja województwa zachodniopomorskiego: 4 uczniów z Pyrzyc i 5 uczniów z Suliszewa: obok  Konrada i Maciej wystartowali Kamil Śmiałek, Adam Pluciński i Bartek Perłak. Konrad Kamiński i Kamil Śmiałek z SOSW w Suliszewie oraz Ewa Zielińska z Pyrzyc zdobyli również srebrny medal w sztafecie mieszanej (dwóch chłopców i jedna dziewczynka) na dystansie 1 km. Reprezentanci naszego województwa zdobyli 9 medali: 2 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe, zajmując w punktacji medalowej drugie miejsce za reprezentacją województwa podkarpackiego.
W Zakopanem zawodnicy mieli okazję uczestniczyć ceremonii otwarcia Mistrzostwa Świata osób niepełnosprawnych intelektualnie zrzeszonych w INAS FID, które odbywały się na tych samych trasach co Mistrzostwa Polski.
M.G., Czesław Kozak

Więcej…
 
Nowe kwalifikacje w SOSW w Suliszewie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 28 lutego 2018 14:52

Sześcioro uczniów Specjalnego Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Suliszewie korzysta z pozaszkolnych form kształcenia, które Ośrodek organizuje dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego w l. 2017 – 2019. Obejmują one indywidualne doradztwo zawodowe, płatne wakacyjne staże u pracodawców oraz kursy prawa jazdy kat. B.
W Suliszewie podsumowano dziś ubiegłoroczne działania w ramach projektu pn. Nowe kwalifikacje szansą na lokalnym rynku pracy. Z kwoty 116 119, 21 zł przeznaczonej na prawie trzyletni projekt wydano do tej pory 17 560, 26 zł. Pieniądze wydano m.in. na stypendia dla uczniów, ich szkolenia bhp, badania lekarskie i książeczki zdrowia, dojazdy na praktyki, zakup odzieży ochronnej. Uczniowie i kadra cieszą się również z zakupu nowoczesnego doposażenia pracowni kuchennej w Ośrodku. SOSW w Suliszewie jest jednym z nielicznych tego typu ośrodków w regionie, który zapewnia uczniom pełny zakres kształcenia: od szkoły podstawowej po uzyskanie zawodu.

Więcej…
 
Informacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
czwartek, 01 marca 2018 07:18

Do Pobrania:

1. Ogłoszenie o konkursie [plik PDF]

 
Oddaj krew! … w Choszcznie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 28 lutego 2018 08:30

W ciągu roku w Polsce przeprowadzanych jest ok miliona transfuzji. O tym, że krew jest bezcennym darem, który ratuje życie wiemy nie od dziś. Jest niekiedy jedynym  ratunkiem dla życia człowieka, a głównym źródłem jej pozyskania jest drugi, zdrowy człowiek - krwiodawca.  W naszym regionie pobór krwi odbywa się regularnie od lat. Zajmuje się tym grupa oddanych ludzi zrzeszonych w Stowarzyszeniu Honorowych Dawców Krwi „Niagara” Choszczno.
Tylko w zeszłym roku mieszkańcy Gminy Choszczno oddali ponad 116 litrów krwi… Na pytania dotyczące akcji poboru krwi odpowiada prezes Stowarzyszenia „Niagara” Tomasz Strugiński.

Więcej…
 
Arnswalde w ogniu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 26 lutego 2018 15:17

Ponad 150 rekonstruktorów odtworzyło wydarzenia sprzed 73 lat w trakcie decydujących walk o Choszczno w 1945 r.  Widowisko  z roku na rok przyciąga coraz to większe grono wielbicieli historii miasta. Inscenizacja została przygotowana na bardzo wysokim poziomie: nie zabrakło mrożących krew w żyłach efektów pirotechnicznych, widzowie mogli zobaczyć wojskowy sprzęt z okresu II wojny  światowej taki jak czołg średni T 34, a także ciężarówkę Praga RND, dwie terenówki Kuebelwagen, opancerzony wóz rozpoznawczy KFZ 222.  Po inscenizacji każdy z uczestników mógł złożyć kwiaty pod pomnikiem w Parku Moniuszki, a tym samym oddać hołd poległym.
A.G.

Więcej…
 
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Karate PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 26 lutego 2018 14:33

Prawie 130 zawodników rywalizowało ze sobą podczas sobotniego Ogólnopolskiego Turnieju Karate Shinkyokushin Choszczno Cup 2018. Zawody odbyły się przy okazji 20-lecia Choszczeńskiego Klubu Karate.  Patronat nad imprezą objął starosta Choszczeński Adam Andriaszkiewicz. Do walki zgłosili się zawodnicy z 18 ośrodków: ze Świnoujścia, Łosic, Chodzieży, Bydgoszczy, Chojny, Morynia, Krzyża, Złocieńca, Czaplinka, Pałczyna Zdrów, Darłowa, Kalisza, Łobza, Wilkowa, Świebodzina, Kielc, Niepogledzia. Choszczeński Klub Karate pokazał najlepsze przygotowanie zdobywając czołowe miejsca na podium. Niewątpliwą atrakcją Turnieju były pokazy sztuk walki w wykonaniu zaprzyjaźnionych klubów oraz pokaz  policyjny z wykorzystaniem robota wspierającego pirotechników przy rozbrajaniu i neutralizacji ładunków niebezpiecznych.
A.D.

Więcej…
 
Wsparcie na starcie II PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 26 lutego 2018 13:10

Rozpoczął się kolejny nabór wniosków w projekcie Pierwszy Biznes – Wsparcie w starcie II. Wsparcie obejmuje: pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej, utworzenie stanowiska pracy dla bezrobotnego oraz bezpłatne doradztwo i szkolenia dla pożyczkobiorców.
Pożyczkę na działalność mogą otrzymać niezatrudnieni i nie wykonujący innej pracy zarobkowej, absolwenci szkół i uczelni wyższych do 4 lat od dnia ukończenia szkoły lub uzyskania tytułu zawodowego, zarejestrowani bezrobotni oraz studenci ostatniego roku studiów wyższych.
Na utworzenie stanowiska pracy dla bezrobotnego pożyczyć mogą: osoby, które uzyskały pożyczkę na podjęcie działalności gospodarczej; podmioty, o których mowa w art. 46 ust. 1 pkt 1 i 1a oraz ust. 1a Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (zob. https://www.lexlege.pl/ustawa-o-promocji-zatrudnienia-i-instytucjach-rynku-pracy/art-46/) ; żłobki lub kluby dziecięce tworzone i prowadzone przez osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, o których mowa w przepisach o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3.

Więcej…
 
Otwarty konkurs ofert PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 23 lutego 2018 10:57

- treść ogłoszenia

 
Otwarty konkurs ofert PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 23 lutego 2018 10:51

- treść ogłoszenia

 
Ogłoszenie wyniku otwartego konkursu ofert PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 22 lutego 2018 14:18

Ogłoszenie wyniku otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu pn. „Organizator sportu wśród dzieci i młodzieży w środowisku wiejskim w 2018 r.”

Na podstawie art. 15 ust. 2 h i 2 j ustawy z dnia 24 kwietnia 2004 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 1817 ze zm.), Zarząd Powiatu w Choszcznie informuje, że w wyniku zakończenia procedury konkursowej na realizację zadania pn. „Organizator sportu wśród dzieci i młodzieży w środowisku wiejskim w 2018 r.”, dokonano wyboru oferty złożonej przez Powiatowego Zrzeszenia LZS w Choszcznie. Łączna kwota dotacji przeznaczona na realizację zadania wynosi 7 200 zł (słownie: siedem tysięcy dwieście złotych).

- OGŁOSZENIE WYNIKU

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 181