Sport
Ferie i szczyt sezonu narciarskiego tuż tuż
Wpisany przez Jakub Łoński   
piątek, 05 stycznia 2018 08:23

Jak najprościej przygotować się do „białego szaleństwa” w 14 dni - w domu, przed domem, w parku przy minimalnym wykorzystaniu sprzętów specjalistycznych czy siłowni. W artykule NTN magazyn autor pokazuje jak usprawnić nasze ciała do sprawności, co zminimalizuje możliwość odniesienia kontuzji na stoku i sprawi, że aktywny wypoczynek w pełni zostanie wykorzystany.

Link do artykułu:


http://www.ntn.pl/artykuly/rozmaitosci/cwiczenia-przed-nartami/

 
Mistrzowska Jesień w Powiecie Choszczeńskim – II edycja
Wpisany przez Jakub Łoński   
czwartek, 12 października 2017 13:07

W swoich kategoriach wiekowych rywalizowały reprezentacje wszystkich gimnazjów, szkół średnich oraz ponad połowy szkół podstawowych powiatu choszczeńskiego. Na tegorocznej edycji Mistrzowskiej Jesieni spotkało się w sumie 167 zawodników. 
Poniżej link do relacji filmowej z imprezy.

https://www.youtube.com/watch?v=gFRK7eqz3a0

 
Na początku była myśl...
Ocena użytkowników: / 40
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Jakub Łoński   
poniedziałek, 17 lipca 2017 13:51

Na początku była myśl. Następnie - działanie i jest: kolejna dyscyplina sportu na mapie aktywności w powiecie choszczeńskim. Chodzi o BIEGI na ORIENTACJE.
Ubiegłoroczne szkolenia trenerów i nauczycieli, które prowadziła wielokrotna mistrzyni Polski w tej dyscyplinie – Agata Porzycz, zaproszona do działania przez Starostę Powiatu Choszczeńskiego, zaowocowały konkretnymi działaniami. Najpierw powstała mapa biegów, potem były już zawody, które od razu stały się lubianym sposobem na spędzanie wolnego czasu.
Dzięki szkoleniu zorganizowanemu przez Agatę Porzycz pod patronatem starosty Adama Andriaszkiewicza,   przybyło instruktorów Biegów na Orientacje.
Bardzo się cieszymy, że w tym sportowym działaniu mamy nie tylko sympatyków, ale również sprzymierzeńców. Stowarzyszenie Aktywne Choszczno wyszkoliło swoich trenerów, którzy są prawdziwymi orędownikami tej dyscypliny.
W naszym Powiecie już są organizowane zajęcia ruchowe i edukacyjne adresowane do dzieci , młodzieży, dorosłych a nawet seniorów. Coraz więcej mieszkańców naszego Powiatu zainteresowało się tą ciekawa dyscypliną sportu oraz formą aktywnego wypoczynku.
Zapraszamy wszystkich do tej wspólnej, wspaniałej, sportowej zabawy. Kto jeszcze nie zna zasad a zechce poznać zasady BnO prosimy o kontakt z Wydziałem Edukacji Kultury i Sportu. Materiały szkoleniowe udostępnimy.

Wojciech Urbaniak

..

 
Mapa BNO
Ocena użytkowników: / 28
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
środa, 29 marca 2017 08:02

Do pobrania:

Mapa biegów na orientację [Plik JPG]

 
Sport to zdrowie
Ocena użytkowników: / 24
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
środa, 29 marca 2017 07:59

Sport to zdrowie - mówi mądre porzekadło, ale w Powiecie Choszczeńskim – sport, to także Promocja, nowa, wspaniała przygoda i nowe możliwości, moda.

Każda nowa dyscyplina może być inspiracją, motorem do działania dla mieszkańców naszego miasta i całego powiatu. Taką dyscypliną są niewątpliwie Biegi na Orientację.  Właśnie z myślą o Ludziach, aby podarować Im nową, ciekawą przygodę, zaprosiliśmy do Choszczna mistrzów tej dyscypliny, by pokazali czym jest ten sport, co daje taka aktywność, jak rywalizować fair play oraz jak w ten sposób tworzyć przyjaźnie i zasypywać podziały. Warto przypomnieć, że jedną z imprez z cyklu: Promocja Powiatu poprzez sport, była „Mistrzowska Jesień w Powiecie Choszczeńskim”. To właśnie wtedy nasi uczniowie wraz z mistrzami i olimpijskimi medalistami, m.in.: Agatą Porzycz i Kajetanem Broniewskim, uczestniczyli  w pierwszych zawodach powiatu choszczeńskiego w Biegach na Orientację.

 

Więcej…
 
"Powiat Choszczeński - czyli jesteś kreatywny, zorientowany i szybki. Bieg na orientację - nowym sposobem na życie "
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Admin   
wtorek, 17 stycznia 2017 14:33Tutaj każdy może sobie wybrać rodzaj aktywności, począwszy od spacerów w grupie z mapą po lesie, poprzez samodzielne pokonywanie trasy na nogach lub na rowerze, a skończywszy na wyczynowym uprawianiu biegu na orientację.
Ten Bieg kształtuje także wiele cech, które potrzebne są w naszym życiu na co dzień: w pracy zawodowej, w szkole.  Tutaj nauczymy się między innymi samodzielności, kreatywności, umiejętności podejmowania szybkich decyzji.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

Najnowsze

Popularne

Wybór redakcji

  • Sport to zdrowie

    Sport to zdrowie - mówi mądre porzekadło, ale w Powiecie Choszczeńskim – sport, to także Promocja, nowa, wspaniała przygoda i nowe możliwości, moda...

Obiekty sportowe