SPRAWOZDANIE

Z DZIAŁALNOŚCI KOMISJI EDUKACJI, KULTURY, TURYSTYKI I SPORTU RADY POWIATU W CHOSZCZNIE W 2005 R.

W 2005 r Komisja  pracowała w składzie:

1.       TADEUSZ BUTYŃSKI                                             – PRZEWODNICZĄCY

2.       JANINA DZIAŁAK-GRZEŚKOWIAK                          – ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO

3.       BARBARA BIESIADA                                             – CZŁONEK

4.       ANDRZEJ CHMIELEWSKI                                       – CZŁONEK

5.       ADAM MOŃKA                                                      – CZŁONEK

6.       ANDRZEJ OGONOWSKI                                         – CZŁONEK

Komisja wykonała wszystkie zadania ze swojego planu na rok 2005 z wyjątkiem ostatniego zaplanowanego posiedzenia Komisji dotyczącego pracy Zespołu Szkół Nr 2, . Było to spowodowane nieprzewidzianym hospitalizowaniem przewodniczącego komisji. Spotkanie to zostało przeniesione na początek roku 2006.

W 2005 roku Komisja odbyła 10 spotkań, w tym dwa wyjazdowe . Wyjazd ten dotyczył lustracji Specjalnych Ośrodków Szkolno Wychowawczych. w Niemieńsku i Suliszewie.  Przeprowadziliśmy analizę finansową, zakresu ich działania, obciążenia stanem wychowanków oraz omówiliśmy problemy jakie przestawili nam dyrektorzy ośrodków. Szczegółowy opis tej lustracji jest przedstawiony w protokołach komisji.

W spotkaniach Komisji brali udział kierownicy wydziałów urzędu powiatowego oraz kierownicy jednostek  podległych pod urząd starostwa w Choszcznie. Przebieg posiedzeń oraz ich tematykę odzwierciedlają protokoły Komisji, a terminy posiedzeń Komisji oraz ich tematyka jest przedstawiona  w załączniku nr 2.

Na swoich posiedzeniach bardzo często zajmowaliśmy się bieżącą sytuacją finansową wszystkich jednostek oświatowych, gdyż już od początku roku budżetowego widać było braki w budżetach poszczególnych jednostek. Jednak korekty budżetowe przeprowadzane w trakcie roku budżetowego zlikwidowały te niedobory i można realnie stwierdzić iż wszystkie jednostki oświatowe miały wystarczającą ilość środków finansowych na realizację swoich zadań. Dodatkowo otrzymały środki na remonty i modernizacje. Najwięcej otrzymał Zespół Szkół Nr 1. Na uwagę zasługuje działalność Międzyszkolnego Ośrodka Sportów Wodnych którego uczestnicy osiągnęli wiele sukcesów na szczeblu międzynarodowym i krajowym. Także bardzo widoczna była działalność organizacyjna Dyrektora SOSW w Suliszewie przy remontowaniu bazy szkolnej ośrodka oraz w pozyskiwaniu funduszy pozabudżetowych.

Oprócz w/w posiedzeń przewodniczący Komisji brał udział w imprezach kulturalnych organizowanych przez Choszczeński Dom Kultury i innych organizatorów. Także często był na imprezach sportowych organizowanych przez samorząd powiatowy i gminny. Uczestniczył w większości imprez i uroczystości związanych z oświatą, na terenie powiatu.