Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Suliszewie

73-222 Suliszewo

ul. Zwycięstwa 28

Adres

73-222 Suliszewo


ul. Zwycięstwa 28


Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1073812
  • Do końca roku: 102 dni
  • Do wakacji: 275 dni

Kartka z kalendarza

Kontakt

TEL. 95 765 64 18,

e-mail: osw-suliszewo@wp.pl 

Cyfrowa Szkoła dla Naszych uczniów z Podstawówki.

Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchomiło program rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) „Cyfrowa Szkoła”.

Nasza Szkoła Podstawowa jako jedna z nielicznych w województwie zachodniopomorskim zakwalifikowała sie do pilotażowego programu. 

Projekt, którego realizację planuje się w okresie od marca 2012 do czerwca 2013 ma charakter pilotażowy dla wieloletniego programu, który stanowi kompleksowe przedsięwzięcie, mające na celu osiągnięcie przez szkoły funkcjonalności szkoły cyfrowej.

 

Obejmuje ono cztery obszary:
e-nauczyciel – przygotowanie nauczycieli do nauczania, komunikowania się z uczniami i rodzicami oraz prowadzenia dokumentacji szkolnej z wykorzystaniem TIK
e-zasoby edukacyjne, w tym e-podręcznik – uzupełnienie oferty publicznych elektronicznych zasobów edukacyjnych, w tym zapewnienie dostępu do nieodpłatnych e-podręczników
e-szkoła – zapewnienie szkołom niezbędnej infrastruktury,
w szczególności nowoczesnych pomocy dydaktycznych
e-uczeń – zapewnienie uczniom, w szczególności zagrożonych cyfrowym wykluczeniem, dostępu do nowoczesnych pomocy dydaktycznych

 

Cele programu:
    Celem programu pilotażowego jest wypracowanie optymalnego modelu realizacji programu wieloletniego w sprawie rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania TIK w edukacji.
Realizację tego programu przewiduje się na lata 2013-2016.
Uczniowie i nauczyciele, dzięki rozwojowi kompetencji cyfrowych nabędą niezbędne kwalifikacje do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym.


Etapy programu:
    W ramach programu pilotażowego dyrektorzy szkół z własnej inicjatywy albo na wniosek rady pedagogicznej lub rady szkoły występują do organów prowadzących z wnioskiem o wyposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne.W kolejnym etapie z wnioskiem o udzielenie wsparcia finansowego organ prowadzący występuje do wojewody, a następnie zespół powołany przez wojewodę dokonuje oceny formalnej wniosków organów prowadzących oraz kwalifikuje szkoły do objęcia wsparciem finansowym w drodze następującej procedury.


Zasięg programu:
    Przewiduje się, że programem pilotażowym będzie objętych około 400 szkół podstawowychze wszystkich województw.Organy prowadzące tych szkół dostaną dotację celową na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych, w tym przenośnych komputerów , tablic interaktywnych i urządzeń umożliwiających budowę bezprzewodowej sieci komputerowej.