Mistrzostwa Polski w Czwórboju
W dniu 13 czerwca 2015 r. odbyły się
na stadionie AWF im. Bronisława Czecha w Krakowie
Mistrzostwa Polski w Czwórboju
szkół i ośrodków specjalnych
zrzeszonych w Stowarzyszeniu Sportowym „Sprawni – Razem”.
W zawodach wzięły udział reprezentacje uczniów szkół podstawowych specjalnych z województw: małopolskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, świętokrzyskiego i zachodniopomorskiego.
Program zawodów przewidywał konkurencje czwórboju dla dziewcząt i chłopców ur. w 2002 r. i młodszych. W ramach czwórboju zawodnicy rywalizowali ze sobą w 4 konkurencjach – biegu na 60m, rzucie piłeczką palantową, skoku w dal i biegu na 400m dziewcząt lub 800m chłopców.
Województwo zachodniopomorskie reprezentowane było przez 12 najlepszych zawodników ze szkół i ośrodków specjalnych z Pyrzyc (7), Stargardu Szczecińskiego (4) i Suliszewa (1).
Uczeń naszej szkoły Emil Garlikowski
w klasyfikacji indywidualnej zdobył:
III miejsce w rzucie pił. palantową
Indywidualne wyniki zawodników we wszystkich konkurencjach zostały przeliczone na punkty według tabel czwórbojowych.
Reprezentacja w czwórboju chłopców w skład której wszedł Emil Garlikowski i 4 chłopców z SOSW w Pyrzycach
zdobyła I miejsce.
Również dziewczęta z zachodniopomorskiego okazały się najlepsze w Polsce w czwórboju.
Zwycięzcy zostali nagrodzenie medalami i nagrodami rzeczowymi.
Opiekunami reprezentacji byli p. Ewa Kozak z ZSS Stargard i p. Arek Odachowski z SOSW w Pyrzycach.
GRATULUJEMY SUKCESÓW !!!